Arma Kurumsal İnşaat

 Arma Kurumsal A.Ş. İnşaat, kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile Mimari ve  inşaat işleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm çalışmalara ulaşabileceğiniz tek adres olarak hizmet vermektedir. Mimari, inşaat, elektrik, mekanik ve peyzaj projelerinizi güncel yönetmeliklere uygun olarak hazırlıyoruz. İhale danışmanlığı, proje bazlı yaklaşık maliyet hesaplaması ve ihale dökümanı hazırlanması teknik ekiplerimizce yapılmaktadır. İnşaat birimlerimiz tarafından ister anahtar teslim istenirse diğer inşaat kalemlerimin işçiliği konusunda ehil ustalarla çalışmanızı sağlıyoruz.

Özellikle spor tesisleri (Spor salonu, yüzme havuzu, gençlik merkezi ve açık spor tesisleri), konut yapıları, havaalanı ve sağlık yapılarında,  konusunda deneyimli mimar ve inşaat mühendisi kontrolünde çalışan inşaat ekiplerimiz, disiplinli ve düzenli çalışmalarıyla iş programında belirlenen süreler içerisinde, taahhüt ettiğimiz işleri standartlara ve projelerine uygun en son inşaat teknikleri kullanılarak yapmaktadırlar.Yapılacak işin büyüklüğüne ve teknik özelliklerine uygun her türlü inşaat malzemesi , ekipman ve iş gücü, işin gecikme olmaksızın sürdürülmesi için şantiyeye ulaştırılmaktadır. Şantiye yerleşimimiz iş güvenliği ve işçi sağlığına uygun şartlarda hazırlanıp çalışanların yaşam ve çalışma şartları güvence altına alınmaktadır.

Çalışmalarımız esnasında çevre ile ilgili şartlar kontrol edilip, gerekli önlemler alınarak çevre düzeninin yapılan işten olumsuz etkilenmemesine maksimum özen gösterilmektedir.Yükleniciliğini üstlendiğimiz inşaat işlerine ait mimari ve statik projeler tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır.Bu da inşaat yatırım maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlamaktadır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

•           Şirketin güvenilirliğini ve saygınlığını korumak ve geliştirmek için kalite anlayışından ödün vermeden görevlerini zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirir ve işveren ile müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılar, müşteri memnuniyeti sağlar.

•           İş süreçlerini risk değerlendirmeleri ile destekleyerek hedeflere ulaşmayı amaçlar.

•           Tüm faaliyetlerinde geçerli mevzuata, uluslararası kabul gören standartlara uymayı taahhüt eder.

•           Sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunmayı amaçlar.

•           Nitelikli kişilerin şirkete ve sürekliliğine katılmasını sağlar, doğru personel ile doğru çalışmalar yapar, işe uygun personeli istihdam eder, personel için uygun işler yaratmaz.

•           İyileştirme faaliyetleri ve kurum içi ve dış eğitimlerle çalışanlarının sürekli eğitim ve gelişimini sağlar, şirket kalite düzeyinin sürekliliğini korur.

•           Kalite, hizmet ve üretim ile ilgili olarak, takım ruhuna özel bir önem verir ve tüm şirket çalışanları ile sorumluluk paylaşımını sağlar. Çalışanlarının iş, yöntem ve verimlilik ile ilgili görüşlerini özenle seçilmiş tedarikçilere aktarır, çalışanlarının katılımını ve yaratıcılığını teşvik eder.

•           Kalite yaklaşımından ödün vermeden etkinliği ve verimliliği arttırır ve mal ve hizmet tedariki için ekonomik yol izler.

•           Sürekli kalite iyileştirme için bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eder ve uygular.

•           İş süreçlerinde iyileştirme, geliştirme ve tutarlılık sağlamak için şirket ruhu yaratır ve sistemlerin kalıcılığını, gelişimini ve sürekli iyileştirilmesini sağlar. Çalışanlarına “Toplam Kalite” yaklaşımının ve sürecinin bir yaşam tarzı olduğunu anlatır.

•           Çalışanlar ve ilgili tarafları danışma ve sürece dahil etmeyi taahhüt eder ve çalışanlar ve ilgili tarafların katılımıyla Kalite Sisteminin sürekli iyileştirilmesini sağlar.

PROJE SÜREÇLERİ

1. Proje Planlama Hizmetleri
-Tasarım Yönetimi
-Stratejik Proje Planının Hazırlanması
-Proje Yönetim Planının Hazırlanması ve Bütünleştirilmesi

2. Proje Gerçekleştirme Hizmetleri
-Teklif Alma Süreci Hizmetleri
-İletişim ve Açıklık Yönetimi
-Teklif Alma Hizmetleri
-Sözleşme Yönetimi
-Hakediş Kontrolü ve Onayı

3. Proje İzleme Hizmetleri
-Günlük İzleme
-Haftalık İzleme ve Taşeron ve Tedarikçilerle Görüşme
-Maliyet Kontrolü
-İş Programı Kontrolü
-Proje Planı Revizyonları (gerektikçe)
-Aylık İlerleme Raporlarının Hazırlanması
-Çevresel Konuların İzlenmesi
-İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Konularının İzlenmesi

4. Proje Kontrol Hizmetleri
-Kaba Yapı İnşaatının Kontrolü
-İnce Yapı İnşaatının Kontrolü
-Kabul

5. Proje Koordinasyon Hizmetleri
-Genel Proje Koordinasyonu
-Döküman Yönetimi
-Projedeki Anlaşmazlıkların Yönetimi
-Paydaşların Yönetimi